strony internetowe dla firm

Strony internetowe dla firm

Tworzenie stron internetowych dla firm, projekt, wdrożenie, opieka – Marcin Mierzejewski

Moją specjalnością jest projektowanie stron internetowych dla firm. Oczywiście jestem w stanie podjąć się również innych projektów, jednak firmowe strony robię najczęściej, dlatego postanowiłem zrobić na ten temat oddzielną podstronę.

Omówię tutaj jak powinna wyglądać według mnie strona internetowa dla firmy, jak wygląda współpraca w trakcie tworzenia strony, czego można się spodziewać, co jest potrzebne do zarządzania taką stroną itp.

W razie jakichkolwiek pytań można dzwonić pod nr telefonu 606 170 099 lub skontaktować się w dowolny sposób podany w dziale kontakt.

Marcin Mierzejewski

Jak powinna wyglądać strona WWW dla firmy?

Oczywiście to jak będzie wyglądała strona decyduje klient, natomiast omówię tutaj podstawowe rzeczy, które standardowo powinny zostać zrobione i które wdrażam w swoich wszystkich projektach.

Dobre oprogramowanie

Firmowa strona musi działać szybko, sprawnie i bez żadnych problemów nawet na słabych i starych urządzeniach. Jeśli strona ładuje się dłużej niż sekundę jest duże ryzyko, że klient ją opuści.

Dlatego ważne jest za pomocą jakiej technologii wykonana została witryna. Osobiście wybieram narzędzia, które cechują się niezawodnością i efektywnością.

html css javascript

Nowoczesny design

Współczesne strony internetowe dla firm charakteryzują się prostotą, przejrzystością i łatwością w nawigowaniu. Chcemy przede wszystkim, żeby użytkownik bez problemu znalazł wszystkie potrzebne informacje.

Design strony WWW dla firmy

Responsywność

Responsywność oznacza to, że witryna dostosowuje się do ekranu każdej wielkości. Wygląda dobrze zarówno na monitorach i laptopach jak i tabletach, smartfonach i innych urządzeniach.

W dzisiejszych czasach to jest już standard i wszystkie moje strony oczywiście są responsywne. Firmowa strona musi być responsywna.

Responsywność

Certyfikat SSL

SSL to kolejny standard, tym razem związany z bezpieczeństwem. Podczas tworzenia strony internetowej dla firmy należy koniecznie wdrożyć ten certyfikat.

Jeśli nasza witryna nie posiada tego protokołu to przeglądarka ostrzega użytkowników przed niebezpieczeństwem, co rujnuje reputację firmy.

Tworzenie stron internetowych dla firm - Certyfikat SSL

Niezawodny hosting

Jak już wcześniej wspomniałem strony WWW dla firm muszą się szybko ładować. Żeby to uzyskać to oprócz dobrego kodu strona musi zostać umieszczona na wysokiej jakości serwerach.

hosting

Zgodność z RODO i innymi przepisami

Politycy i urzędnicy wciąż wymyślają coraz to głupsze i coraz bardziej bezsensowne przepisy. Chcąc nie chcąc musimy się dostosować. Cały czas jestem z tym na bieżąco i wdrażam wszystko na witrynach moich klientów. Jest to ważne w szczególności jeśli chodzi o firmowe strony.

Projektowanie stron internetowych dla firm - RODO

Strony internetowe dla firm – kwestie własnościowe

Właścicielem firmowej strony musi być właściciel firmy. Niedopuszczalna jest sytuacja gdy właścicielem domeny jest agencja, która zakładała witrynę.

Zawsze rejestruje domenę tak, żeby to klient był jej właścicielem, a po skończeniu projektu wysyłam mu wszystkie dane do logowania.

Firmowa strona – Usługi Google