Strony internetowe Cennik

Cennik

W skrócie: zaprojektowanie strony WWW, umieszczenie jej w internecie, oraz utrzymanie kosztuje razem 1435,04 zł za pierwszy rok i 452,01 zł za każdy kolejny.

W dalszej części opiszę dokładniej co ile kosztuje.

Projekt i wdrożenie strony WWW

Cena: 1100 zł

Cena obejmuje zaprojektowanie i wdrożenie strony od początku do końca. Przygotowuję indywidualny projekt graficzny, zakładam dla klienta konto hostingowe, zamawiam domenę, umieszczam stronę na serwerze, instaluję certyfikat SSL, integruję ze stroną usługi Google, takie jak Google Analytics oraz Google Search Console.


Opieka nad stroną

Cena: 200 zł rocznie

Jeśli klient nie chce zajmować się żadnymi technicznymi sprawami związanymi z posiadaniem strony, to proponuję ofertę opieki nad stroną.

W ramach tej usługi zajmuję się obsługą wszystkiego. Na życzenie klienta wprowadzam zmiany, usuwam potencjalne wirusy i inne problemy, aktualizuję stronę pod kątem nowych wersji przeglądarek itp.


Koszty techniczne

Cena: około 250 zł rocznie

Do tego, żeby strona była w internecie potrzebne są trzy rzeczy: domena, serwer i certyfikat bezpieczeństwa.

U usługodawców, których wybieram dla swoich klientów cena wszystkiego wynosi 135,04 zł za pierwszy rok i 252,01 zł za każdy kolejny.


Zdjęcia i teksty

Cena: zdjęcia darmowe, teksty 49,20 zł za tysiąc znaków

Jeśli klient nie ma swoich zdjęć to można je pobrać za darmo z któregoś z banków fotografii. Teksty można zamówić u copywritera, kosztuje to ok. 49,20 zł za tysiąc znaków.


Podsumowanie – ile to kosztuje?

Wszystkie koszty stworzenia i utrzymania strony wynoszą 1435,04 zł za pierwszy rok i 452,01 zł za każdy kolejny.

Koszty techniczne są ode mnie niezależne i mogą się nieznacznie zmieniać z roku na rok.